Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows nájdete v texte nižšie. Pomocou popisov a obrázkov sa Vám budeme snažiť priblížiť novinky. Rhino vďaka ním získava na ďalšej sile a stáva sa kompaktným nástrojom pre dizajnérov, modelárov či architektov v oblasti NURBS modelovania. Vďaka svojim funkciám dokáže skvele poslúžiť pri organickom modelovaní, vytváraní postáv alebo návrhu dizajnu.

V systéme Rhino 6 pre Windows sa vývojári plne chytili Grasshopper-u – vysoko populárny vizuálny programovací jazyk, tým, že ho zdokonalili. Grasshopper už nie je v plienkach; je to stabilné vývojové prostredie. Prepísali aj niektoré funkcie a obnovené pracovné postupy, ktoré vyžadovali zásadné opravy.

 

Grasshopper

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Dlhé obdobie, keď bol Grasshopper len beta verziou už skončilo: Grasshopper, najlepší programovací jazyk na svete, je teraz plnohodnotnou súčasťou Rhino. Používaný v niektorých z najambicióznejších projektov za posledné desaťročie. Grasshopper, podobne ako Rhino, sa stal robustnou vývojovou platformou. Grasshopper poskytuje pevný základ pre mnoho neuveriteľných komponentov, od analýzy životného prostredia až po robotické ovládanie.

 

Prezentácia

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Prezentácia je kľúčová: počas takmer každej fázy návrh je potrebné komunikovať, získať spätnú väzbu od klientov, zákazníkov, spolupracovníkov alebo širokej verejnosti. Vylepšili sme Rhino s cieľom pomôcť vám prezentovať svoju prácu: či už je to vizualizácia vytvorená rýchlo a nedokonalo, alebo na vysokej prezentačné úrovni. Pri veľkých zmenách v aplikácii pre rendrovanie, materiály alebo jednoduchého zachytenia výrezu, je teraz jednoduchšie a rýchlejšie prezentovať, diskutovať a robiť rozhodnutia.

 

Zobrazenie

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Nové zobrazenie Rhino je rýchlejšie, stabilnejšie a využíva funkcie, ktoré sa nachádzajú na modernom grafickom hardvéri, ako sú napríklad shadery citlivé na GPU a optimalizácia pamäte. Vďaka tomu je tu menej problémov s grafickým displejom, ktoré sú špecifické pre GPU. Získate tak pri vizualizácii konzistentnejšie, krásnejšie a čisté snímky, a to aj pri veľkých modeloch. V niektorých podmienkach môže byť rýchlosť zobrazenia až o 300 % rýchlejšia.

 

Dokumentácia

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Modelovanie je len jednou časťou procesu návrhu. Musíte tiež zobraziť, ako vytvoriť to, čo je na obrazovke. Vylepšili sme veľa častí pracovného postupu pre dokumentáciu, z úplne prepracovaného rozhrania štýlu anotácie, na lepšiu podporu DWG a RichText v celom texte. Teraz je jednoduchšie sa presne a jasne vyjadrovať, čo a ako váš dizajn znamená.

 

Licencovanie a administrácia

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Pracovali v McNeel odhodlane, aby sa Rhino ľahšie inštalovalo, licencovalo a nakonfigurovalo. Existuje skvelá nová možnosť licencovania Rhino pomocou Cloud Zoo. Pozrite si tiež nové systémové požiadavky.

 

Make2D – urob 2D

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows pokračujú ďalej. Make2D bola úplne prepísaná, aby poskytla rýchlejšie, lepšie, čistejšie a prispôsobiteľné výsledky zobrazenia 2D.

 

Rhino vylepšenia

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Malé chybné detaily pri dlhšom procese modelovania spôsobovali rôzne nepresnosti a nedokonalosti modelu čo spôsobovala dlhšie a komplikovanejšie modelovanie. V programe Rhino 6 tvorcovia vyriešili stovky menších chýb a zjednotili nesúrodé – ale podobné – vlastnoti do jednotlivých povelov, čím sa Rhino stalo oveľa rafinovanejšie.

 

Vývojové platformy

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Rhino je viac ako len modelár. S bohatým ekosystémom pluginov a otvorenou sadou vývojových nástrojov sa Rhino rýchlo stáva vývojovou platformou pre tých, ktorí chcú posúvať dopredu svoju tvorbu dizajnu. Rhino 6 prináša veľké vylepšenia našich bezplatných kariet SDK s vylepšeniami API, lepšou dokumentáciou a prístupom Rhino k príkazom z Grasshopper.

 

Serengeti

Novinky v McNeel Rhinoceros 6.0 pre Windows

Stále zlepšujeme Rhino. Používatelia systému Rhino 6 majú prístup ku komunite Serengeti a v ich Work-In-Progress (WIP). WIP builds sú tam, kde vyvíjame budúce funkcie ako podpora SubD, Grasshopper 2, nový renderovací engine v reálnom čase a oveľa viac.

 

Ak sa chcete dozvedieť ďaľšie informácie o programe McNeel Rhinoceros pre Windows, navštívte stránku výrobcu alebo nás kontaktujte.

eshop